The Flash Dizi İncelemesi

by admin

İçerik

        İlk olarak Arrow‘da gördüğümüz Barry Allen, dizi içinde tutmuş olması ile birlikte kısa bir süre sonra kendi dizisi olan The Flash ile karşımıza çıkıyor. Başrollerinde Grant Gustin ve Candice Patton‘un rol aldığı dizinin Ekim ayında yayına başlaması bekleniyordu. Fakat bir anda 27 Haziranda birinci bölümü internete düştü. Muhtemelen dizinin devam bölümleri ekimde ekrana gelecek. Unutmadan söyleyelim. Dizinin ilk bölümünde Arrow’uda görüyoruz. (Arrow hayranı olaraktan mutlu oldum.) Dizinin konusuna gelecek olursak.

10341441_857124227649683_750232866450563474_n

       Daha küçükken trajik bir şekilde annesini kaybeden Barry Allen, Central City Polis biriminde laboratuvar asistanı olarak görev almaktadır. Fakat Barry halen geçmişi ile yaşamakta, annesinin öldüğü gün dün gibi aklındadır. Arrow’da bir olaya yardımcı olmak için Starling City’de gördüğümüz Barry için hayat bundan sonra değişecektir. Star Labs. ise ülkenin bilim öncülerindendir. Parçacık Hızlandırıcı ismini verdikleri deney yeni bir çağ açacaktır. Herşey güzel giderken bir anda yaşanan aksilik deneyin dengesini değiştirir ve Barry bu deneyin ışınlarına (yıldırıma) maruz kalır. Tam 9 ay komada kalır ve neredeyse ümit kesilme üzere iken kendine gelir.

114614.jpg-c_160_214_x-f_jpg-q_x-xxyxx

      Ve bu andan sonra hayat Barry için tamamen farklı olacaktır. Çünkü uğradığı kaza sonucu kendisine olağanüstü bir yetenek bahşedilmiştir. Barry bunu uyandıktan kısa bir süre sonra farkeder ve bu gücünü kötü adamları alt etmek için kullanacaktır. En önemlisi de annesinin intikamını alması için bir fırsat doğmuştur.

     1. bölümün sonunda gördüğümüz olay, bence dizinin boyutunu fazlasıyla değiştireceğe benziyor. Tamamen farklı bir boyuta çekecek ve diziyi daha ilgi çekici hale getirecek diye düşünüyorum.

      CW kanalında yayınlanan Arrow dizisinin spin-off’u olacak yapım; DC Comics evreninin bilinen kahramanlarından, Adalet Birliği üyesi Flash’ın gençliğini anlatacak.

[yendifplayer video=2]

Related Posts

Leave a Comment