Shadow of Mordor Oyun incelemesi

by admin
SHADOW OF MORDOR

Karanlık günyüzüne çıkıyor  Middle  Earth:  Shadow of  Mordor

Bu gün yüzüklerin efendisi serisini bilmeyen yoktur sanırım. Orta dünya hikayesinin üzerine yapılan bir çok oyun, serinin takipçilerini tatmin etmemekle beraber, hep aynı rollerin aynı karakterler üzerine yüklenmesi, can sıkıcı bir durum haline gelmişti. Serinin hayranlarına kulak veren Monolith Productions, müthiş bir oyunla bu boşluğu doldurmaya hazırlanıyor. Yayınlanan tanıtım videoları ile bir anda bütün gözlerin üzerine çevrilmesine neden olan Shadow of Mordor, gerek grafikleri, oynanış tarzı hakkında verilen ipuçları ve en önemlisi hikayesi ile şimdiden oyunseverleri heyecanlandırmayı başardı. Bir çok oyun otoritesinin ön incelemelerinden +85 puan not ortalamasına sahip olan oyun için artık sayılı günler kaldı.

SHADOW OF MORDOR

RPG oyunlarda sıkça kullanılan bir yapay zeka teması var ki, bu olmazsa oyun akıcılığı ve oynanabilirliğini tamamen yitip gidiyor. Bu konuda videolar ile iddialı bir yapay zeka temasının sinyalleri veren Shadow of Mordor, üst seviye oynanabilirlik oranı ile dikkat çekiyor. Oyunun kaderi tamamen o an verdiğiniz kararlara bağlı olarak değişiyor. Kaybettiğiniz bir zafer ileride bir çok olayı değiştirebileceği vurgulanmış. Bu yönüyle oyunseverlerin merakını iyice ateşleyen Shadow of Mordor, beklentileri yükseltmiş durumda.

Shadow of Mordor

 

Shadow of Mordor’un, biraz da hikayesinden bahsedelim. Eski bir Gondor Ranger’i olan Tailon’un ailesi orklar tarafından gözleri önünde katlediliyor, aslında ölü olan karakterimiz Sauron’un güçlerinden intikam almak isteyen bir Elf hayaletinin ruhu ile birleşip intikama ortak oluyor. Oyunun giriş hikayesi bu şekilde, ayrıca orta çağ hikayesinin filmlerde anlatılmayan kısımlarına da değinilecekmiş. Bunun yanı sıra tanıtım videolarında filmde yer alan bir çok karakteri de görebileceğimiz oyunda, Sauron güçlerine sızabilmenin detaylarını Ratbag isimli bir Uruk’tan öğreneceğiz.

Açık dünya olacak oyunda kahramanımızın bir çok özel yeteneği mevcut. Kılıç ve bıçak ustası olan Talion aynı zamanda okta kullanabilecek. Gizlice düşmanları öldürebileceğimiz gibi, katliam sahnelerine de detay verilmiş. Zamanı yavaşlatma gibi özelliklerin de bulunduğuna değinelim. Skyrim’den hatırlayacağımız slow motion çekimlerde unutulmamış. Oyunda bir yetenek ağacı mevcut ve karakterimizi bu yetenek ağacı doğrultusunda geliştirebiliyoruz. Oyunun bir güzelliği de başta bahsettiğimiz yapay zekası, bir Uruk ile dövüşünüzde yaralı olarak kurtulursa ileride size beslediği kinden dolayı daha güçlü bir şekilde karşınıza çıkabilme gibi durumlara yer verilmiş.

Shadow of Mordor

Kısacası uykusuz saatlere neden olacak Middle Earth: Shadow of Mordor, hikayesi, grafikleri ve açık dünyanın uçsuz bucaksız serbestliği ile oyunseverlere eşsiz dakikalar yaşatacak. 30 Ekimde çıkacak olan oyunu sabırsızlıkla bekleyen arasındaysanız bizi takip etmeye devam edin.

Related Posts

Leave a Comment