Samsung’un En Güçlüsü, Galaxy (F) S5 Prime Hakkında Herşey

by admin

Samsung’un özellikle akıllı cep telefonu üretiminde, son yıllarda yakaladığı ivme herkes tarafından yadsınamaz bir gerçek. Firma yeni çıkarmayı planladığı Samsung F ile ise, yeni bir çığır açacağa benziyor. Samsung Galaxy S5 Prime olarakta isimlendirilen cihaz, yakın zamanda teknoloji fuarlarında görücüye çıkmanın peşinde.

images

Samsung’un teknoloji severler ile buluşturmayı planladığı akıllı telefonda, birbirinden güzel üstün özellikleri bünyesinde barındırması bekleniyor. Cihaz hem özellik, hem de görünüm açısından Apple ürünlerini de oldukça zor duruma sokacağa benziyor. Önceki Samsung Galaxy modellerinde bulunan birçok özellik, hepimizin takdirini toplamış olsa da, kasasının plastik olması eleştiri oklarımızı doğrultmamıza sebep olmuştu. Ancak Galaxy S5 Prime’de beklenen metal kasa, bu eleştirileri Samsung’un dikkate aldığı yönünde yorumlanmasına sebep oldu.

Samsung’un oluşturduğu en kaliteli uygulamalara sahip olacağı iddia edilen Samsung F serisi, metal kasanın yanı sıra birçok yeniliği de beraberinde getireceğe benziyor. 2014 yılının sonbahar aylarında medya ve teknoloji fuarlarında tanıtılması beklenen Samsung Galaxy F son teknoloji ve piyasanın en güçlü Qualcomm çip seçeneği ile müşterilerine sunulması beklenmekte.

Qualcomm Snapdragon 805 özelliği ve yeni nesil Adreno 420 sayesinde mobil grafikler açısından büyük bir mesafenin kat edilmesi anlamını taşıyor. Snapdragon 800 modellerine göre performans %40 oranında artırılmış durumda ki, buda oldukça önemli bir gelişme.

Kendi ISOCELL teknolojisini de geliştiren teknoloji devi Samsung, S5 prime modeli ile 16 megapiksel kamera ile göz dolduracak görüntüleme teknolojisi ile, sevenlerini oldukça mutlu edeceğe benziyor. Megapikselin yanı sıra, telefonda görüntüleme teknolojisi için yeni düzenlemelerinde olacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Cihazda eski ürünlere bakarak, daha etkin bir parmak izi tarayıcısının olması bekleniyor. Cihaz ile gelecek yeni özelliklerin başında ise, Ultra Güç Tasarruf Modu ile geliyor. Zira Samsung pil ömrünü uzatma konusunda hem kendisinden bekleneni, hem de kendisine yakışanı yapmanın peşinde gibi. Galaxy F te kalp hızı sensörü de kulacıların hizmetine sunulacak basit, ancak meraklıları için bir detay özellik olarak göze çarpıyor.

Samsung Galaxy F (S5 Prime) Ne zaman Çıkacak? Fiyatı Ne olacak?

35616_1_rumortt_samsung_galaxy_s5_prime_and_s5_premium_launching_monday

Görünüm açısından alıcılarını oldukça tatmin edici bir görüntüye sahip olacak olan Galaxy F’in, ilk satış fiyatı olarak hangi bantta seyredeceği konusunda henüz herhangi bir netlik bulunmamakta. Ancak S5 Prime’nin Apple’nin İphone modellerine yakın fiyat bandından satışa çıkacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Related Posts

Leave a Comment