Monster Abra A5 incelemesi

by admin
Monster Abra A5

İsminden  de anlaşılacağı üzere Monster Abra A5, oyunseverlere sunduğu üst düzey performans ile adından söz ettirecek gibi duruyor. Performansını ve tasarımını mercek altına aldığımız Monster Abra A5 bakalım nasıl bir dizüstü bilgisayar.
İntel’in 4. nesil Haswell işlemci desteği ve Nvidia’nın ilk Maxwell mimarili ekran kartını bünyesinde barındıran Monster Abra A5, aynı zamanda güçlü bir soğutma sistemine sahip. Abra A5’in bizlere sunduğu performans ve tasarımı gelin hep beraber inceleyelim.

Ekran boyutu 15.6 inç olan dizüstünün gövde hatları oldukça kalın yapıda, bunun sebebini oyun bilgisayarı oluşuna bağlayabiliriz bu yüzden olumsuz düşünmemek gerekir ki, oyunseverler için bunun taşınabilir olmasının bile paha biçilemez olduğunu hatırlatmakta fayda var. Son zamanlarda ilerleyen teknolojinin daha küçük alanlara sığdırılabilir olduğunun farkında olsak da fiyat konusunda ki değişkenlik bunun biraz daha tolere edilebilir kılıyor. Taşınabilmişlik demişken ağırlığının 2.7 kilogram olduğunu hatırlatalım. Full HD görüntüye sahip ekranı ve klavye aydınlatmaları ile dikkat çeken Abra A5, yansımalara karşı kullandığı mat malzemeler ile gece oynanacak oyunların zevkini artırmayı amaçlamış.

Monster Abra A5İntel i7 4700MQ işlemciye sahip olan Abra A5, 2.40 Ghz hız sabiti ile 3.40’ları görebiliyor. Ekran kartı 2GB kapasiteli Nvidia GeForce GTX 860M. Bunun dışında DDR3 8GB RAM ve 1 TB HDD ile baya sağlam bir donanım duruşu sergileyen Abra A5’in gövdesinin kalınlığını bunlara bağlamak yeterli sanırım. Daha detaylı teknik bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Monster Abra A5, oyunseverler için harika bir model. Güçlü soğutma sistemi sayesinde ısınma sorunu gibi bir durumun söz konusu olmadığı Abra A5, piyasadaki tüm oyunları üst seviyede oynayabileceğiniz bir dizüstü bilgisayar. Tek eksik yanı ise kaba tasarımı ve bir süre sonra duyacağınız fan sesi! Fiyatının performansını sonuna kadar veren Abra A5’in bu gün fiyatı ise 2600 TL.

Monster Abra A5Monster Abra A5

Related Posts

Leave a Comment