LG’nin yeni akıllı Telefonu sızdırıldı.

by admin
LG

  LG  LG Firması’nın yeni model G5’i duyurmasının üzerinden henüz kısa bir süre geçmesine rağmen, yeni model akıllı telefonu için çalışmalara başlamış olduğu belirtildi. LG G5 modelinin sınırlandırılmış sürümü olacağı açıklanan LG G5 Lite, henüz piyasaya sürülmemiş cihazların bilgilerini sızdırmasıyla bilinen tenaa.com yayınladı.

Sızan haberlere göre, G5 Lite’ın sahip olacağı en büyük yeniliğin işlemcisinde olacağı iddia edildi. LG’nin G5 modelinde Snapdragon 820 işlemci bulunurken, yeni model G5 Lite ise Snapdragon 652 işlemciye sahip olacak. Genellikle orta ve üst seviye akıllı telefonlarda bulunan bu çipsette, dört çekirdekli Cortex A57 ve Cortex A53 bulunuyor. Çipset ayrıca grafik işlemcisi olarak Adreno 510’u bünyesinde barındırıyor. 5.3 inç boyutunda QHD ekranı sayesinde akıllı telefon dünyasının amiral gemilerini aratmayacak cihazın RAM kapasitesinin 3 GB olacağı belirtiliyor. Buna göre yeni cihazın, LG G5’in sahip olduğu 4 GB RAM kapasitesine göre daha düşük bir RAM’e sahip olacağı görülüyor.

Habere göre G5 Lite’ın, G5 serisindeki gibi 16 mp ve 8 mp çözünürlüğe sahip iki kameraya sahip olduğu iddia ediliyor. Yeni model cihazın piyasaya sürüleceği tarih ve fiyatı is henüz bilinmiyor.

Related Posts

Leave a Comment