LG G4 incelemesi

by admin
LG G4

LG G4

Son zamanlarda şık deri kaplaması ve ekran özellikleri ile gündemde olan bir telefon; LG 4. LG G4 tasarım harikası olan bir telefon.

2400 TL civarında piyasaya sürülen bu telefonun özelliklerini ele alalım.

LG G4  kavisli bir yapıdadır ve içbükey bir ekran kullanılmıştır. İçbükey ekran ne işe yarar diye soracak olursanız telefonunuzu düşürdüğünüz zaman ekranda kırılma ve çatlama olması önleniyor.

LG G4 Akıllı telefon 155 gram ağırlığında ve 9.8 mm kalınlığında. Yani LG G4, LG nin daha önceki telefonu olan G3’ e göre daha geniş bir telefon.

Telefon gerçek deri ile kaplanmış.

LG G4 Akıllı telefon 5.5 inç ekrana sahip. Ekran 2K görüntü kalitesi sunuyor. LG G4 Akıllı telefon G3 e göre yüzde 20-25 oranında daha zengin renk tonu ve parlaklık sunuyor bunun ana nedeni ise LG G4 Akıllı telefonda Quantum IPS  panel kullanılmış olması.

LG G4 Akıllı telefonun arayüzü çok güzel ve kullanışlı olan sade bir görünüme sahip. Android 5.1 işletim sistemine sahip olan bu telefonda tema desteği bulunmuyor.

LG G4 Akıllı telefon RAM olarak 3GB kapasiteye sahip.

32 GB dahili ve 128 GB arttırılabilir hafızaya sahip olan LG G4 Akıllı telefon bu anlamda sizlere gerçekten çok fazla artılar sunuyor.

LG G4 Akıllı telefonda batarya olarak 3000 mAh kapasitesinde batarya tercih edilmiş.

LG G4 Akıllı telefon ısınma olarak sizlere çok fazla problem çıkarmayacak. Telefonun deri kaplama olması da bu sonucu sizlere sağlıyor.

LG G4 Akıllı telefonda kamera olarak 16 MP arka, 8 MP ön kamera kullanılmış. Daha önceki G3 e göre çok büyük bir gelişme olarak karşımıza çıkıyor. Diyafram açıklığı sayesinde düşük ışıklarda güzel görüntüler yakalama olanağı sağlıyor.

 

LG G4 ün olumsuz özelliklerinden bahsedecek olursak; şarj konusunda oldukça başarılı değil. Şarjı gün içerisinde size yetiyor fakat çok fazla uygulama kullandığınızı zaman ya da oyun oynadığınız zaman ise gün içerisinde şarja takmanız gerekebiliyor. Çoğu rakibine göre yine de iyi bir kullanım ömrüne sahip.

Related Posts

Leave a Comment