League of Legends Oyun İncelemesi

by admin
League of Legends

Bu gün dünyada en çok oyuncu potansiyeline sahip oyunlar arasında yer alan League of Legends, Multiplayer Online Battle Arena tabanlı bir strateji oyunudur. Bu oyun akımı, Dota ile üne kavuşmuş hakkında bir çok mekanik karakter düzenlenmesi ile, bu tarz oyunlara ilham kaynağı olmuştur.

2008 yılının başlarında duyurulan, 2009’da oyun severlere merhaba diyen League of Legends, 2014 yılında ise dünyanın en çok oynanan oyunlar arasına ismini yazdırmayı başarmıştır. Türkçe dil desteğine sahip olması, ülkemizde popülerliğini artırmasındaki en büyük sebeplerden bir tanesi olarak gösterilebilir.

League of Legends

League of Legends 2, 3 ve 5 kişiden oluşan takımların, belirli bir haritada mevcut bölgeleri ele geçirmesi üzerine kurulu bir oyundur. Cümlenin basitliği sakın sizi aldatmasın. Bu ele geçirme olayında 114 farklı karakterin bulunduğunu hatırlatarak, yapılabilecek kombinasyonların ne denli fazla olduğuna dikkatleri çekelim. Her karakterin kendine has özellikleri ve takım oyununa etki eden güçleri bulunmaktadır. Her şeyden önce League of Legends bir takım oyunudur. Uyum, zeka, mekanik, matematik, strateji, öngörü, ve her şeyden önce sağlam bir bağlantı gerektirir. Keza oyunun tam ortasında bağlantının gitmesi size saçlarınızı yoldurabilir. Tüm bunların yanı sıra oyun kendini devamlı olarak güncellemektedir. Bu karakterlerin sayısı önümüzde 2-3 yıl içerisinde daha da fazla rakamlara ulaşacaktır.

League of Legends

Oyunda karakterinize level atlatabiliyorsunuz. 30 levele ulaştığınızda sıralama maçlarına katılma hakkına sahip oluyorsunuz ki, bu bir sınırlamadır aslında. 30 levelden sonra karşılaşacağınız rakipler daha profesyonel ve işini bilen kişiler olduğundan becerilerinizi biraz daha geliştirme fırsatı bulabiliyorsunuz. League of Legends’in oynanabilirlik gibi ince detaylarına girmek istemiyorum, bunun nedeni; yazmakla bitmeyecek kadar ince ayrıntılarının ve üzerine formüller yazılabilecek kadar fazla detayının olmasıdır. Bu arada League of Legends’in ücretsiz olduğunu belirtelim.

Oyunun grafik motoru biraz günümüzün gerisinde. Bu kadar çok kullanıcıya sahip bir oyunun görselite açısından neden bu kadar geri kaldığını sorgulamamak elde değil, ayrıca sunucuların içler acısı durumunu da atlamamak gerekir. Tüm bunlara rağmen eksileri ve artıları ile League of Legends ileride “efsane” olarak nitelendirebileceğimiz oyunlar arasında günümüzde hala milyonlarca kişiye heyecanlı ve eğlenceli dakikalar sunmaktadır.

League of LegendsLeague of LegendsLeague of LegendsLeague of Legends

Related Posts

Leave a Comment