General Mobile Discovery 2 incelemesi

by admin
General Mobile Discovery 2

General Mobile geçen yıl Discovery ismini verdiği Android telefon ile piyasayı yoklamış ve büyük ses getirmişti. Bir çok kullanıcıdan olumlu yorum alan Discovery, sunduğu performansa karşılık istediği fiyat ile tüm dikkatleri üstüne çekmiş hatta üretici firma bu fiyat konusunda açıklama yapmak zorunda kalmıştı. Türkiye’de ki pazar payını bu adım ile birden üst seviyelere çıkaran General Mobile, şimdi ise bu alanda yeni namzeti Discovery 2 ile elini tekrar denemek istiyor.

General Mobile Discovery 2

888 TL’lik bir fiyat ile bu defa karşımıza çıkan Discovery 2, üst sınıf Android telefonlarda yer alan bir çok özelliği bünyesinde barındırıyor. 13 megapiksel kamera, 8 çekirdekli işlemci ve 5 inç ekranıyla yine büyük sükse yapmaya hazırlayan Discovery 2’i gelin beraber yakından inceleyelim.

Öncelikle ince bir yapısı olan Discovery 2 çok şık bir duruşa sahip ve ağırlığı 125 gram. Hafifliğini serinin önceki telefonu gibi plastik aksamından alıyor. Bu plastik aksamı çevreleyen metal çerçeve şık duruşuyla göze çarpıyor. Görüntüsü ile üst düzey telefonlardan hiç bir farkı olmayan Discovery 2, arka kapak dokusunda da bunu başarı ile uygulamış.

GENERAL MOBİLE DİSCOVERY 2

Ekran tasarımı ile de kullanıcıya hitap eden Discovery 2, ekranın dışında kalan kısımları oldukça ince tutmaya çalışarak kullanılabilirliğini artırma yönünde adımlar atmış. Sadece baş parmak ile tüm ekran hakimiyeti bu sayede sağlanabilir.

Çift sim kartı olan modelinde ise harici kart yuvasının olmayışı hafıza sorununu beraberinde getirecek gibi duruyor. Buna alternatif bir seçenek sunulmaması belki eksi olarak Discovery 2’nin hanesine yazılabilir. Tek sim kartı olan modelde ise böyle bir sorun yok.


Discovery 2’nin en dikkat çeken özelliği ise ekranı ve sunduğu çözünürlük. 1920 x1080 HD çözünürlüğe sahip olan bu model görüntü kalitesi açısından kullanıcıları memnun edeceğe benziyor. 8 çekirdekli işlemcisi ile performansı üst noktalara taşımayı hedefleyen Discovery 2 fiyatına göre kıyaslandığında serinin diğer telefonun gibi ses getireceğe benziyor.
General Mobile Discovery 2

15-18 saat arası konuşma süresi, 2 güne yakın müzik dinleme ve 6 saat video oynatabilme kapasitesi ile pil performansı da yeterli düzeyde. Normal kullanımlarda 6 güne kadar şarjının gitmesi göz ardı edilmemesi gereken bir durum. Arkada bulunan 13 megapiksel kamera, flaş destekli olup 5 megapiksel ön kamera ile özçekim de unutulmamış.

Yine ses getireceğini düşündüğüm Discovery 2 ülkemizde reklam tabanlı desteklense ne gibi durumlar ortaya çıkar merak ediyorum. Bünyesinde barındırdığı özellikleri diğer telefon markalarında 1500 TL’nin altına bulamayacağımızı varsayarsak; General Mobile Discovery 2 için, yine fiyatının telefonu olmadığını söyleyebiliriz.

Related Posts

Leave a Comment