Asus Rog Gladius

by admin
ASUS ROG GLADİUS

Oyun denilince ilk olarak aklımıza fareler gelir. Hele ki RPG veya FPS bir oyunsa. Oyun dünyasına baktığımız zaman popüler olan oyunların genelde bu kategoride yer aldığını varsayarsak, farelerin bu konuda ki öneminin bir kat daha arttığını söyleyebiliriz. Kullanılabilir ve fonksiyonel bir fare, oyunlarda size, eşsiz tecrübeler kazandırabilir. İşte Asus, bunun farkında ve ROG serisi altında Gladius isminde bir oyun faresi ile piyasa çıkarma yaptı. İsminin hakkını tam anlamıyla veren bu oyun faresini gelin yakından inceleyelim.

ASUS ROG GLADİUS  Tasarım harikası olan Gladius, daha ilk dokunuşta kalitesini hissedeceğiniz bir fare. Asus tarafından “Maya Deseni” şeklinde adlandırılmış tasarımı ile, kaliteli bir malzemeden üretilmiş. Işıklandırmalı bir tasarıma sahip olan Gladius görüntüsü itibari ile kışkırtıcı bir duruşa sahip. Ele tam oturan yapısı ve sağladığı kontrol ile FPS ve RPG oyunlarda üst düzey performans almanızı sağlayacak nitelikte olan Gladius, 2 farklı kablo seçeneği ile de mesafe sorunu ortadan kaldırmış.

Klasik iki tuşlu yapıda olan Gladius, ortada plastikten bir kaydırma tekerleğine sahip. 6400 Dpi optik sensörün hassasiyet ayarı ise, iki farklı şekilde gerçekleştirilebiliyor. Her bir düğmenin 20 milyon tıklanma ömrü var ve Asus kalitesini ortaya koyarak bu düğmelerin değişebilirliğini mümkün kılmış. Yedek olarak kutunun içerisinde yer alan düğmelerle olası bir tıklama hassasiyeti kaybında (malzemeye bağlı olarak) fareyi eski performansına kavuşturabilmeniz mümkün.

ASUS ROG GLADİUS Gladius sol kenarında ek butonlar sunuyor, bunları makro ve bir çok ek fonksiyon ile donatarak, gezinti ve oyunları daha kolay hale getirmeniz için dizayn edilmiş, FPS türü oyunlarda performansı üst seviyelerde tutabileceğiniz bu fare ile uzun süreli kullanımlar sağlayabilirsiniz. Nişan alma, ani dönüşler gibi, oyunlarda sıkça yapacağınız bu hareketleri yapamamaktan sıkıldıysanız, Asus ROG serisinden Gladius ile tanışmanızın vakti gelmiş demektir.

ASUS ROG GLADİUS

Related Posts

Leave a Comment