Arrow Dizi İncelemesi

by admin

Issız bir adaya düşseniz ve o adada 5 yıl geçirmek zorunda kalsanız, hatta yaşamak için savaşmak zorunda olsanız ne yapardınız? Ve adada yalnız olmadığınızı öğrendikten sonra yaşamak için öldürmek zorunda olsanız? İşte cevap arıyorsanız Arrow tam size göre…

images

Olive Quenn, milyarder bir babanın, çapkın, vurdumduymaz ve baba parası ile her şeyi yapabileceğini düşünen bir oğuldur. Bir gün babasıyla çıktığı yat gezisinde, okyanusta yakalandıkları fırtına sonrası hayatta kalan tek kişi odur. Fakat ıssız bir adaya düşmüştür. Ve o adadan kurtulup babasının hatalarını düzeltip şehrini kurtarmak zorundadır. Yada kendisi öyle düşünmektedir. Lian Yu adı verilen adada 5 yılını geçiren ve çeşitli işkencelere maruz kalan Oliver, adadan kurtulduğunda işler onun için hiçte iyi gitmez. Çünkü ailesinin beklediği Oliver, artık değişmiştir ve tek bir amacı vardır; “Şehrini Kurtarmak.” Kendisini kardeşiyle aldattığı ve kardeşinin ölümüne sebep olduğu için Oliver’a kin kusan Laurel, ona karşı ne kadar nefret duysa hala onu sevmektedir.

Babasının ona bıraktığı defterin içinde yazanların peşinden koşan Oliver, bir yandan da önceki hayatını yaşamaya çalışmaktadır. Fakat ikisi bir arada yürümez, yürüyemez. Amacını gerçekleştirmeye çalışan Oliver ya da Arrow, artık işin sadece bir defterden ibaret olmadığını görmüştür. İlerleyen zamanlarda kendine bir ekip kurmak isteyen Arrow’un ekibinde, biri Afganistan’da savaşmış John Diggle, diğeri ise Quenn Konsolide’nin genç ve seksi bilişim uzmanı Felicity Smoak yer alacaktır.

d11d

İlk sezonda babasının bıraktığı defter üzerinden koşan Arrow, kitabın sadece bir başlangıç olduğu görüp de Malcolm Merlyn ile karşılaşana dek her şey normal gitmiştir. Malcolm’un kibiri sonucu Tommy Merlyn’in ölmesi ile ikinci sezona adada başlayan Arrow, ekibin bir araya gelmesi ile tekrar Starling gecelerindedir. Glades’in yıkılması ve birçok sinsi insanın ataklarıyla uğraşmak zorunda kalacak olan Arrow’u birde süper tehlike beklemektedir: “Slade Wilson”. Slade Wilson adada yaşananların öcünü almak için geri dönecek ve Arrow’un canını yakmaya çalışacaktır.

2. sezonun finalini geçtiğimiz günlerde yapan Arrow 3. Sezon onayı almıştı. Yeni sezonun başlangıç tarihi tam net olmamakla birlikte, Ekim sonu gibi başlayacağı tahmin ediliyor.

Related Posts

2 comments

Championur 21/06/2014 - 1:21 pm

Filmi izledikten sonra ıssız adaya düşsem ölmem her halde

Reply
The Flash Dizi İncelemesi | Teknoloji Hakkında Kişisel Zırvalamalar 27/06/2014 - 7:53 am

[…] İlk olarak Arrow‘da gördüğümüz Barry Allen, dizi içinde tutmuş olması ile birlikte kısa bir süre […]

Reply

Leave a Comment